هنرمندارجمندعلیرضا متقی

هنرمند ارجمندعلیرضا متقی

متولد ۴۱ .

ساکن شهرضا .

تحصیلات : دیپلم اقتصاد ؛ لیسانس نقاشی از دانشگاه آزاداسلامی واحد تهران.

اساتید کارگاههای عملی : دکتر همایون سلیمی- دکتر مهدی حسینی- دکتر آیت الهی- دکتر اصغر جوانی – مرحوم مهدی هاشمی- بهمن جلالی – محمد حسین ماهر- حسینعلی ذابحی- مرتضی نعت الهی- ملکی- پرستو فروهر- صغرا زارع – سارا ایروانی و…یادی بود ازآنهایی که با دیدگاهشان دریچه ای دیگری از جهان را به روی ما گشودند.

فعالیتهای آموزشی:

مدرس :هنرستان هنر های زیبای پسران از بدو تاسیس تا سال ۱۳۹۰

اداره آموزش و پرورش شهرضا ( کار و دانش)

آموزشکده فنی حرفه ای دختران شهرضا

نمایشگاه ها :

تهران( ۱) – اصفهان ۳(گالری شاجانیان_ گالری کلاسیک_ گالری هامون) شهرضا ۵( حکیم صهبا۲ ( شهرداری) – حکیم الهی ۳ مورد ؛ (اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی)

داوری:

داوری جشنواره های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مرحله شهرستان و منطقه چهارکشور در حوزه هنر های تجسمی ( طراحی – نقاشی)

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

سبک اجرایی

کار و یا به نوعی نگاه به نقاشی در حوزه فکری؛ عملی:

مطالعه در سیر نقاشی از گذشته تا حال و بهر بردن از تجارب دیگران و در نهایت رسیدن به نوعی از سبک اجرایی که نشان دهنده برداشت های ذهنی از پیرامون باشد . این نوع نگاه یا برداشت در قالب واقع گرایی یا همان رئالیسم نمی باشد. در این نگرش هر اثر هنری می تواند مخاطب خاص خود را داشته باشد. مخاطبی که وابسته به فرهنگ خاصی نیست و در هر کجا بتواند با عناصر تشکیل دهنده یک اثر ارتباط برقرار کند. در این میان سعی می گردد که در صورت لزوم این مسیر که معمولا افرادی که به صورت حرفه ای نقاشی را دنبال می کنند به نمایش گذاشته شود . جهت ارتباط علاقمندان به هنر نقاشی؛ پیشنهاد می گردد؛ که: تاریخ هنر جهان- ایران و جهان – مکتب های شکل گرفته در هنر نقاشی –مبانی هنر های تجسمی – مبانی رنگ شناسی – و… را مطالعه نمایند تا از دیدن هر اثر هنری بتوان با توجه به میزان دانش خودمان از آن لذت ببریم. لازم به ذکر است که قضاوت در حوزه هنر بدون آ گاهی؛ به هنرمندان کمک نخواهد کرد. به ویژه در حوزه نقد آثار.

و در پایان : همه ما میتوانیم در طول زندگی خود یک اثر هنری به جای بگذاریم حتی اگر هیچ آموزشی ندیده باشیم به شرط این که از اندیشه خود بهره ببریم. امتحان کنید قرار نیست که پاسخگوی کسی باشیم . یک بوم نقاشی یا یک تکه مقوا به هر اندازه ای- انتخاب هر ابزاررنگی یا حتی یک مداد ساده – و مقداری جسارت و این که خودت هستی . اگر این اتفاق افتاد عکسی از این اتفاق را برای من بفرستید.