پیشگفتار

« قل سیروا فی الارض فانظروا کیف بدا الخلق ثم الله ینش النشاه الاخره ان الله علی کل شی قدیر » (عنکبوت / ۲۰ )

بگو در زمین بگردید و بنگرید چگونه آفرینش را آغاز کرده است. سپس خداست که نشأت آخرت را پدید می آورد بدرستی که خداوند بر هر چیزی تواناست.

 

« افلم یسیروا فی الارض فینظروا کیف کان عقبه الذین من قبلهم دمر الله علیهم و للکافرین امثلها » (محمد /۱۰ )

مگر در زمین نگشته اند، تا ببینند فرجام کسانی را که پیش از آنها بودند به کجا انجامیده است ؟ خدا زیر و زبرشان کرد و کافران را نظایر ( همین کیفرها در پیش ) است. این آیه با لفظ «افلم یسیروا » آمده است. « عده ای معتقدند که خطاب به کافران استکه آیه در سرانجام کار کفار پیشین سیر نمی کنند که هلاکتشان چگونه بوده در حالی که به توحید و اخلاص و عبادت از طرف خدا و به واسطه پیامبران دعوت شدند و نپذیرفتند و راهی جز عصیان و تکذیب در پیش نگرفتند و عده ای عقیده دارند که آیا مشرکین به سیر و سیاحت در روی زمین می پردازند، تا سرانجام قوم عاد و ثمود و لوط را ببینند.

یکی از صنعتهای بزرگ دنیا ,صنعت توریست هست.کشورهای بسیاری با بهرگیری از این صنعت توانسته اند به رشد اقتصادی چشمگیری برسند.

کشورعزیزمان ایران از جمله کشورهایی است که دارای منابع بسیار برای جذب توریست دارد اما تا به اکنون به آن صورت که بایست به این صنعت پرداخته شود تا کنون اتفاقی نیافتاده است.

دراستان اصفهان شهری با گنجینه های خاموش وجود دارد که هنوز برای هیچ کسی روشن نشده است.

شهرستان شهرضا با اینکه در کوریدور شمال به جنوب قراردارد ودرجشن نوروز مردم بسیاری از این شهر عبور می کنند اما هیچ آگاهی ازاین شهرندارند.من که سالها در دانشگاه به مطالعه درزمینه جغرافیا پرداخته ام.ویادگرفت ام در هر مکانی یک برنامه ریزی مناسب با امکانات ومنابع در جهت رشد آن مکان صورت پذیرد.

شهرستان شهرضا یکی از شهرهایی است که دارای منابع گسترده در جهت رشد صنعت توریست و پیشرفت وآبادانی شهر هست.

باتوجه به صحبت های مقام معظم رهبری درمورد فرهنگ که همیشه گوشزد کرد اند.دراین راستا فعالبت هایی را برای فرهنگ سازی حفظ هویت اسلامی وایرانی و حفاظت ازمیراث فرهنگی و محیط زیست کارهایی را با زمینه مطالعات علمی وپژوهشی انجام دهم. انشاءالله که دراین گام در مسیر ولایت باشیم.

یامبر اکرم(ص) فرمودند:«حبّ الوطن من الایمان» است؛ یعنی: «دوست داشتن وطن، از نشانه‌های ایماناست».

منبع:کتاب «مستدرک سفینه البحار»

لازم است از کسانی که نقدی یا تحقیقی یا عکسی درمورد شهرستان شهرضا داراند دراین راه مرا یاری کنند باتشکر.

برای دریافت هرگونه تحقیق یاعکسی درمورد شهرستان شهرضا یاروستاها اطراف به ایمیل اینجانب em_monsef@yahoo.comبفرستید.

باتشکرفراوان از سازمان هاو کسانی که دراین تحقیق مرایاری داده اند وکمک کرداند که این سایت راه اندازه -ی شود.

محقق و نویسنده  ومدیر مسئول سایت: عمادالدین منصف